Do naszej fundacji zgłosiła się Patrycja, wspaniała mama dwójki chorych chłopców. Mimo ciężkiej sytuacji, wspaniale radzi sobie z opieką nad dzieciakami. Jednak bez pomocy ludzi o dobrym sercu nie jest w stanie zrobić wiele.

O wiele za dużo…

Poznaliśmy sytuację tej rodziny i pragniemy, abyście i Wy zobaczyli, z czym się zmagają każdego dnia.

Pani Patrycja samotnie wychowuje dwóch niepełnosprawnych synów – czternastoletniego Daniela i dwunastoletniego Dariusza. Starszy posiada orzeczenie o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim, choruje na cukrzycę i padaczkę. Być może Daniel rozpocznie od września klasę 5. Aktualnie przebywa w OLR Zbrosławice. Za jego pobyt konieczna jest comiesięczna opłata – ok 750 zł + koszty dojazdów. 

Młodszy syn, Dariusz posiada orzeczenie o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym/znacznym. Uczy się w SP nr 17 w Bielsku-Białej. Chłopiec choruje na padaczkę lekooporną (prawie codziennie ma ataki), słabe napięcie mięśniowe nóg i rąk, autyzm atypowy. Dariusz okresowo wymaga zakładania pampersów na noc, a czasami również w dzień.

Synowie są pod stałą opieką różnych specjalistów m.in.: neurologa, psychiatry, diabetologa, kardiologa, endokrynologa, poradni genetycznej w Katowicach Ligocie. Dzieci cały czas przyjmują leki, co pochłania dużo pieniędzy.

Pani Patrycja nie może podjąć pracy ze względu na stan zdrowia dzieci. Pobiera zasiłki pielęgnacyjne oraz utrzymuje się z alimentów i świadczeń rodzinnych.

Co jest potrzebne?

Choć jej miłość do chłopaków jest wielka, chcemy ją jeszcze rozmnożyć! Nie zrobimy tego bez Was – ludzi, na których nie można się zawieźć!

W Grudniu 2018 roku Pani Patrycja dostała mieszkanie z ZGM. Niestety, nadal brakuje jej środków niezbędnych do ukończenia remontu w pełni. Brakuje jej jeszcze:

  • kabiny prysznicowej z brodzikiem,
  • toalety ze spłuczką,
  • umywalki łazienkowej,
  • zlewozmywaka z szafką do kuchni,
  • niezbędnych mebli kuchennych.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej zobowiązał Panią Patrycję umową do ukończenia remontu do dnia 30.08.2019 roku.

Osoby chętne do pomocy prosimy o zgłaszanie się do Fundacji lub wpłaty na numer konta 62 1090 2590 0000 0001 2255 7993 z dopiskiem MIESZKANIE