Międzynarodowe Warsztaty Gospel2021-02-17T21:48:49+01:00

Project Description

Może to zabrzmieć dziwnie, szczególnie dla tych, którzy mają wakacje, ale my – odliczamy już dni do września. Dlaczego?! Ponieważ czekają nas niesamowite 10 urodziny Międzynarodowych Warsztatów Gospel!!!

Gdzie i kiedy?

Bardzo ciepło wspominamy zeszły rok, dlatego też i w tym zapraszamy Was na ATH w Bielsku-Białej w dniach 06-08.09.2019. Będzie się działo! 

Na zakończenie zapraszamy do kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach, gdzie odbędzie się wyjątkowy koncert finałowy w wykonaniu uczestników warsztatu.

Co was czeka?

Ćwiczyć będziecie ze wspaniałymi instruktorami: Adamem Saczką, Geraldem T. Smithem,  Leą Kjeldsen i Zuzanną Pradelą. Są to międzynarodowi profesjonaliści, którzy podzielą się swoją wiedzą, pasją i energią! Oprócz nich nie zabraknie także wspaniałego zespołu muzyków, bez którego żadne warsztaty nie mogłyby się odbyć.

W cenie biletu otrzymacie śpiewnik, identyfikator ze smyczą, przekąski oraz napoje z naszego bufetu.

Jeszcze się wahacie?

Czekają Was trzy dni przepełnione radością i niespodziankami. Te niezapomniane i trafiające do serca zapewnia Pan Bóg, a resztą zajmujemy się my 😀 Dla tych, co jeszcze nie byli – nie martwcie się, że będziecie musieli śpiewać solo – taka sytuacja zdarzy się tylko, jeśli dobrowolnie się zgłosicie 🙂

Będziecie mogli również posłuchać osób, które doświadczyły tego, że Pan Bóg naprawdę jest i ma Moc zmieniania w życiu tego, co nam wydaje się niemożliwe. Nie chcemy zdradzać wszystkiego od razu i o niektórych niespodziankach dowiecie się dopiero na miejscu, ale pewne jest to, że zapamiętacie te warsztaty!

Jak się zapisać?

 Wystarczy wejść w formularz zapisu w zakładce REJESTRACJA po lewej stronie, wypełnić wszystkie pola oraz dokonać wpłaty. 

Grupa liczy się od 10 osób wzwyż. Prosimy o podanie kompletnych danych każdego uczestnika potrzebnych do rejestracji. W przypadku płatności za grupy – w tytule przelewu konieczne jest wpisanie dodatkowo nazwy grupy. Zapisy trwają do 7 września 2019 do rana.

Skrót najważniejszych informacji

Kiedy: 6-8.09.2019

Gdzie: 

  • warsztaty – ATH ul. Willowa 2, 43-300 Bielsko-Biała, budynek L
  • koncert – Kościół pw. św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej

Koszt uczestnictwa:

od 16 sierpnia

80 zł

zniżka dla grup* – 70 zł

niepełnosprawni – 60 zł

*Grupa liczy się od 10 osób wzwyż

Śledźcie nasze wpisy na Facebooku – czeka Was wiele wspaniałych wiadomości i przydatnych informacji 😀

A na większą zachętę wrzucamy Wam filmik z ubiegłych lat, żebyście zobaczyli, jak będzie fajnie 😀

GERALD T. SMITH (USA)
(2010, 2019)

Niezwykle ceniony na arenie międzynarodowej muzyk, kompozytor, wokalista i pianista. Współpracował z wieloma utalentowanymi artystami, takimi jak: Stephanie Mills, Dorian Harewood, Reginald Vel Johnson, George Faison, Larry Storch, Shirley Caesar i wieloma innymi. Obecnie posługuje jako dyrektor muzyczny w St. Paul Church w District Heights.

Gerald T. Smith


ADAM SACZKA (PL)
(2018, 2019)

Wszechstronny i utalentowany muzyk, wokalista, pianista, trener emisji głosu. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach i Państwowego Studium Wokalno – Aktorskiego w Gliwicach. Założyciel i dyrygent chóru God’s Property.

Adam Saczka


LEA KJELDSEN (DK)
(2017, 2019)

Z pochodzenia Dunka, główny architekt ruchu gospel w Polsce. Od 1998 r. współorganizuje Warsztaty Gospel w Krakowie i wspiera popularyzację muzyki gospel w całej Polsce. Otrzymała odznaczenie Honoris Gratia – za szczególne zasługi dla Krakowa.  Pracuje na rzecz Stowarzyszenia Gospel oraz ogólnopolskiego projektu Republika Gospel. Założycielka wielu chórów m.in.: KGC, Grodzka Gospel, Saltrom Gospel Choir, Miechów Gospel Choir, Chór GospelSenior i Alwernia Gospel Choir.

Lea Kjeldsen


ZUZANNA PRADELA (PL)
(2010-2015, 2019)

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzyk, nauczyciel, dyrygent. Dyrygent chórów i zespołów instrumentalnych, teoretyk-wykładowca, nauczyciel w szkołach muzycznych, dyrygent chóru gospel i muzyk diakonii muzycznej Wspólnoty „Miasto na Górze”. Muzyka jest nieodłącznym elementem życia całej jej rodziny – wielbią Boga, tworząc wspólne muzyczne projekty.

Zuzanna Pradela


RUTH WALDRON (UK)
(2018)

Brytyjska wokalistka i kompozytorka muzyki Gospel.

Ruth Waldron


COLIN WILLIAMS (UK)
(2017)

Colin zaczął śpiewać w wieku 3 lat, a już w wieku 18 lat rozpoczął prowadzenie chóru kościoła ewangelicznego. Jego miłość do muzyki doprowadziła go do śpiewania i wspierania różnych chórów, grup oraz artystów solowych. Wokalista, kompozytor i aranżer. Colin pracuje także dla BBC gdzie zajmuje się takimi programami, jak „Songs of Praise” i „Gospel Train” BBC Radio 2. Człowiek z bogatą miłością do Boga, pasją do muzyki gospel i niesamowitym słuchem.

Colin Williams


BRIAN FENTRESS (USA)
(2013, 2014, 2016)

Brian Fentress


SIOBHAN COKER (UK)
(2016)

Siobhan Coker


DATHAN THIGPEN (USA)
(2015)

Dathan Thigpen


COLIN VASSELL (UK)
(2015)

Colin Vassell


WAYNE ELLINGTON (UK)
(2012)

Wayne Ellington


PETER FRANCIS (UK)
(2011)

Peter Francis

SZYMON MARKIEWICZ
pianino

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. J. Radwana. Pianista, kompozytor, dyrygent

Od 2007 roku na stałe współpracuje z kompozytorem i producentem muzycznym Norrisem Garnerem (USA), zarówno jako pianista, dyrygent i kompozytor muzyki do oratorium gospel „God Created”.


RAFAŁ HILBRYCHT
gitara basowa

Basista, realizator dźwięku, sound editor, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Współzałożyciel i basista zespołu LET HIM RUN.


TOMASZ MACHAŃSKI
instrumenty klawiszowe

Wszechstronny perkusista, klawiszowiec, kompozytor, muzyk sesyjny. Jest wykładowcą podczas corocznych warsztatów w Muzycznej Owczarni oraz na Kreatywnych Warsztatów Wojtka Pilichowskiego. 


ŁUKASZ KUREK
perkusja

Wszechstronny muzyk, nie zamykający się w jednym gatunku muzycznym. Porusza się swobodnie m.in. w takich stylach jak fusion,  jazz, blues, gospel, pop, rock, latin music.


ANDRZEJ MARTINSON
saksofon

Saksofonista (multiinstrumentalista) szwedzkiego pochodzenia. Jako muzyk sesyjny współpracuje z wieloma producentami muzycznymi w tym m.in. z wytwórnią Warner Music Poland.


JACEK OBSTARCZYK
Instrumenty klawiszowe

Na fortepianie gra od 5 roku życia. Zajmuje się muzyką klasyczną, jazzem, gospel oraz wieloma innymi gatunkami, nie tylko jako pianista, ale również jako aranżer i kompozytor. Z muzyką gospel związany od około 10 lat. Jest również członkiem i współzałożycielem zespołu The ThreeX.

Jacek Obstarczyk


TOMEK BORUCH
Gitara

Gitarzysta, multiinstrumentalista, muzyk sesyjny, autor muzyki. Pochodzi z Tarnowa. Studiował na wydziale jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych. Na scenie i w studio współpracował m.in. z Brianem Fentressem (ReGeneration), Pawłem Kowalczykiem, Moniką Kuszyńską, Tarnowskim Chórem Gos.Pl, Palfy Gróf, Magdaleną Frączek, Pawłem Mąciwodą (Scorpions), Inną Kamarian, Beatą Bednarz, Soundscape, Big Bandem AM Katowice (jako puzonista), z uczestnikami The Voice Of Poland, X Factor, Must Be The Music, Mam Talent i wieloma innymi.

Tomek Boruch


MATEUSZ BRZOSTOWSKI
Perkusja

Wszechstronny perkusista współpracujący z wieloma zespołami. Od lat koncertuje w kraju i za granicą.

Mateusz Brzostowski


HELTON SANTOS
Gitara basowa

Brazylijczyk, producent muzyczny, basista oraz gitarzysta; preferuje style takie jak: gospel, funk, jazz, soul, r&b, bossa nova oraz muzyka latynoska. Jest absolwentem University of Marketing & Advertising. W dziedzinie muzyki kształcił się sam. Brał udział w wielu projektach muzycznych m.in. w okolicach São Paulo i Rio de Janeiro, dzięki czemu zdobył duże doświadczenie grając ze znakomitymi muzykami. Od 2009 roku mieszka i gra w Polsce. Pracował jako muzyk dla Sony Music z artystami takimi jak Grzegorz Hyży i Brian Fentress. W 2015 roku brał udział w nagraniu DVD Live LIGHTHOUSE Brian Fentress feat. ReGeneration. Zawsze stara się łączyć kreatywność i emocje, pokazując prawdziwą sztukę i ekspresję jaką muzyka może zaoferować.

Helton Santos

Patronat medialny

Sponsorzy

Kwaśna-Bartków Halina – Piekarnictwo, cukiernictwo

X edycja 2019

IX edycja 2018

VIII edycja 2017

VI edycja 2015

IV edycja 2013

III edycja 2012

II edycja 2011

I edycja 2010

10czerwiec 2020

[Aktualizacja] Jak będą wyglądały Międzynarodowe Warsztaty Gospel w tym roku? Zapraszamy do wypełnienie ankiety!

Drodzy przyjaciele! W tych nietypowych czasach, w których przyszło nam teraz żyć, my się nie poddajemy i myślimy jak zorganizować kolejną edycję Międzynarodowych warsztatów Gospel w Bielsku-Białej, aby nie narażać [...]

Love has fire in itself!

This great energy that so often makes us cannot not to love. We call it differently and take on different shades – through joy, passion, tenderness, longing, gratitude for suffering, but that which motivates us to act in the name of good. This is finally enthusiasm, this divine spark in a man, without which every action would dissipate in space without fruit.

We want to live full of enthusiasm. We learn spontaneity in taking up challenges, openness in communication, and courage in experiencing. Only the enthusiastic activity overcomes the obstacles, the openness in experiencing failures helps to survive the crisis, and all this radiates and captivates others.

By appealing to absolute love, we want to embrace the feeling of all without exception, including our enemies. We want to come out with love first, without expecting anything in return. We know that such love removes all boundaries, and the impossible becomes possible.

Przejdź do góry