Project Description

Fundacja Drachma swoje działanie opiera o siedem kolorów tęczy, co związane jest z ruchem Focolare. Kolory te odpowiadają każdej przestrzeni w życiu. Wszystkie wzajemnie się przenikają, a razem powstają ze światła, którym jest sam Bóg.

 W oparciu o te kolory oraz ich Fundament założyliśmy siedem grup, które mają na celu skupiać wokół siebie ludzi, chcących czerpać z życia garściami, uczyć się, pomagać i poznawać nowych ludzi.

Jaki jest cel naszego projektu?

Św. Augustyn zwrócił się do Boga z taką prośbą – Daj mi poznać siebie, bym mógł poznać Ciebie. Zdanie to pokazuje jak ważne dla każdego z nas jest poznanie swojego wnętrza i swojej tożsamości, dzięki Bożej łasce. Bez tego, odkrycie, kim jest Bóg, nie jest możliwe.

Poprzez nasz projekt pragniemy zaszczepić we wszystkich ludziach pragnienie odkrywania: swojego wnętrza, darów i talentów oraz drugiego człowieka, by poprzez to dojść do Miłości Boga.

Gdzie i na co możesz się zapisać?

Projekt Poznaj Siebie – Poznaj Boga! kryje pod sobą wiele ciekawych i pełnych energii grup. Sprawdź sam!

Miłość – podaj dalej!

Jest to grupa skupiająca wokół siebie Wolontariuszy oraz wszystkich członków Fundacji Drachma. Odpowiadający jej kolor czerwony oznacza dzielenie się swoimi talentami, dobrami duchowymi i materialnymi. To grono osób pełnych energii i szalonych pomysłów.

Dowiedz się więcej o grupie czerwonej.

Z wiarą przez życie

Pomarańczowy odpowiada za dawanie świadectwa o Jezusie swoim postępowaniem oraz głoszonymi słowami. W ramach tego koloru chcemy pokazywać, że życie Ewangelią jest możliwe. Będziemy odpowiadać na pytanie związane z wiarą oraz przybliżać naukę Kościoła Katolickiego.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o grupie pomarańczowej.

sPokój Ducha

Za modlitwę odpowiada kolor żółty. Chcemy spotykać się razem na modlitwie i wzajemnie umacniać się w przeżywaniu wiary. Nasze spotkania nie zamykają się na jeden konkretny ruch. Jesteśmy otwarci na wszystko, co niesie Duch Święty i co zgodne jest z naszą nauką katolicką.

Dowiedz się więcej o grupie żółtej.

ZumBoscy

Bóg dał nam ciało po to, abyśmy korzystali z niego w jak najlepszy sposób. Jednym z pomysłów na odkrywanie siebie i radości związanej z ruchem fizycznym dają zajęcia zumby. Kolor zielony to ruch i dbanie o swoją kondycję fizyczną.

Sprawdź, kto prowadzi zajęcia zumby!

Boski Zapiecek

Zieleń to także dbanie o to, co jemy. W naszej Boskiej kuchni dowiesz się, jak jeść zdrowo lub jak zrobić coś z niczego. Nasz zapiecek chcemy wzbogacić m.in. o historię kuchni oraz różne tradycje. Będzie kolorowo i smacznie.

Zobacz opis Boskiego Zapiecka.

Życie PodRóżami

Zielony kolor obejmuje też poznawanie świata i poszerzanie horyzontów. Znajdziesz tu relacje z podróży, ciekawe pomysły, porady i dużą dawkę pozytywnego humoru.

Sprawdź, czego dowiesz się w grupie Życie PodRóżami.

Twórz!

Wiesz, że Bóg każdego człowieka obdarował talentami? Niebieski to piękno i kreatywność. W tym kolorze odnajdziesz to, co masz ukryte w głębi siebie – Boskie piękno. Podszlifujesz się, sprawdzisz się w czymś nowym. Mnogość pomysłów sprawi, że obudzisz swoją twórczość.

Zobacz, co robimy w ramach grupy niebieskiej.

GodKnow

Miłość rodzi mądrość, dlatego kolor indygo właśnie za nią jest odpowiedzialny. W tej grupie znajdziesz sporą dawkę wiedzy, praktyki i wartościowych materiałów. Kursy i warsztaty z różnych dziedzin życia sprawią, że z pozoru trudne zagadnienia, staną się łatwiejsze i bardziej przyjazne.

Sprawdź, co będzie się działo w grupie GodKnow.

Łącz się!

To kolor fioletowy czyli jedność. Zakłada on chęć komunikowania, rozmowy. Do tego służą nam media społecznościowe, strona internetowa, newsletter – żebyś zawsze mógł być na bieżąco 🙂

Sprawdź, za pomocą jakich kanałów, możesz nas odbierać:P