Warsztaty Pisania Ikon2020-10-09T13:14:35+02:00

Project Description

Realizacja projektu została zakończona.

Każdy ma swój czas

Warsztaty pisania ikon były moim pragnieniem już od kilku lat. Tak się jednak składało, że zawsze pojawiały się jakieś przeciwności.W księdze Koheleta czytamy, że wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem. Wierzę, że to Pan zaplanował ten czas oraz to, że na warsztatach byłam razem z moim tatą. Obiecywaliśmy sobie od dawna, że nauczy mnie złocić.

Cenne chwile

W ikonie Archeopoietos jest dużo złocenia, tata miał okazję opowiedzieć mi o swoich doświadczeniach. Przyniósł nawet pędzle dziadka, z którym kiedyś złocił kościoły i bielski teatr. Ten czas modlitwy, wspólnego malowania był bardzo cenny. Poruszające były świadectwa uczestników, opowiadania Pani Beaty, prowadzącej warsztaty.

Malowane sercem

W pierwszym dniu w Słowie Bożym z dnia przeczytałam On jest odblaskiem Jego chwały i wizerunkiem Jego natury…. Wierzę, że powiedział do mnie maluj Mnie w swoim sercu.
Malowaliśmy ten sam wizerunek Chrystusa, a jednak każdy okazał się inny.
Tata namalował Jezusa spoglądającego w górę. Powiedział, że jest z naszej grupy najstarszy i jego wzrok jest już skierowany do nieba.

Ikona ma wielką moc

Warsztaty się zakończyły, ale rozpoczął się niezwykły czas obecności Ikony Jezusa w naszym domu.Jej mocy doświadczyliśmy już pierwszego dnia, podczas spotkania Oazy Rodzin, które było niezwykle owocne.

Mamy w domu okno do nieba, modlitwa przy tej ikonie to łaska za którą wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia warsztatów, a szczególnie Pani Beacie, z serca dziękujemy wspólnie z tatą.

Tekst: Małgorzata Sikora

Zapraszamy do zapoznania się z dwoma relacjami z Gościa Niedzielnego, który towarzyszył nam podczas tworzenia. Znajdziecie tam więcej wypowiedzi uczestników, a także informacje na temat mocy ikony przekazane przez prowadzącą, Beatę Bodzioch.

Relację z pierwszego dnia znajdziecie w artykule Kurs Pisania Ikon

Wrażenia uczestników przeczytacie w artykule Pięć dni malowanej modlitwy

O zakończeniu i poświęceniu ikon przeczytacie w tekście Drachma z ikoną Oblicza Jezusa

Przejdź do góry