Project Description

Idea powstania zespołu uwielbieniowego zrodziła się w Niedzielę Miłosierdzia 2018 roku w kawiarence przyparafialnej Pod Zielonym Rowerem w Ustroniu. Tam też nadaliśmy mu nazwę Totus Tuus, gdyż wzorujemy się na idei Jana Pawła II. Słowa Cały Twój, papież wielokrotnie powtarzał w swoim życiu, jako całkowite zawierzenie Maryi. Fragment ten pochodzi z Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Całość brzmi: Jestem cały Twój i wszystko, co moje, do Ciebie należy. Przyjmuję Ciebie całym sobą. Daj mi Swoje serce, Maryjo.  

Pomysł ten zrodził się w sercach ks.dra Mirosława Szewieczka i Beaty Jung–Nikliborc. Do dzieła zaproszeni zostali wszyscy parafianie. W tę samą niedzielę odbyliśmy spotkanie z Anną i Zygmuntem Czupryn – założycielami zespołu Tekla Klebetnica. Wkrótce dołączyły kolejne osoby, a mianowicie Patryk Sobek z żoną Wiolą i dziećmi, Anna Puzoń, Regina i Henryk Janocha, Beata Łukasik, Jacek Poznański.

Co czwartek każdego tygodnia, w Kawiarence przyparafialnej w Ustroniu, odbywają się próby. Totus Tous uświetnia oprawą muzyczną Msze Święte, uroczystości kościelne, wieczory uwielbienia.

Zespół wciąż się rozwija i ciągle trwa nabór na nowych członków. Zapraszamy!