Prezes Fundacji

Ks. dr Mirosław Szewieczek

Ks. dr Mirosław Szewieczek

Ks. Mirek jest prezesem i założycielem naszej Fundacji. On rozpalił tę iskierkę, która już połyskuje pięknym ogniem, rozpalając wiele ludzkich serc.
Ksiądz Mirek to kopalnia pięknych pomysłów. Pomysłów, które wynikają z miłości do drugiego człowieka. Zawsze uśmiechnięty, pełen życiowej energii i ducha, zapalającego do działania.

Obecnie, jako proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Soli, uruchamia Centrum Animacji Działań Twórczych, w którym młodzież z całej polski będzie mogła rozwijać swoje talenty, jak również wspierać lokalną społeczność tej miejscowości.

Pracownicy

Roksana

Roksana

Mam na imię Roksana, co oznacza Promieniejąca 🙂 I taką osobą staram się być. Pogodną, radosną, pomocną, odbijającą blask samego Boga. W Fundacji zajmuję się Komunikacją. Co się pod tym kryje? Troska o stronę, prowadzenie profilów w mediach społecznościowych, promocja i wszystko, co z tym związane. Skończyłam Filologię polską na specjalizacji medialnej z podstawami dziennikarstwa, dlatego też wszelkie teksty w Drachmie przechodzą przez moje ręce 😄 Zaczynam też pracę z serią filmików o Katechizmie Kościoła Katolickiego oraz Dziennikiem duchowym, z którego w przyszłości będziemy mogli wszyscy korzystać 😄
Na co dzień jestem szczęśliwą żoną, pasjonatką gór i natury oraz jedzenia 😄
Kocham życie, miłość i próbowanie wszystkiego, co nowe.

e-mail: roksana.kubica@drachma.org.pl

Asia

Asia

Cześć! Jestem Asia 🙂 Pochodzę z Bielska-Białej, tu mieszkam i pracuję. Nie lubię się spóźniać, więc zwykle zdążam na ostatnią chwilę 🙂 W Drachmie jestem od niedawna, ale czuję się tu jak w domu. Zajmuję się tu działaniami wizualno-twórczymi, a także sklepem, który jest nowym projektem Fundacji 🙂 Kocham naturę, ciszę, piękno, długie i głębokie rozmowy, bycie tu i teraz. Poza pracą w Fundacji zajmuję się malarstwem. Skończyłam studia artystyczne na ASP. Moim marzeniem jest…..marzeń mam dużo….ale na pewno żyć z pasją, dla ludzi i z ludźmi.

e-mail: joanna.kaldan@drachma.org.pl

Małgosia

Małgosia

Mam na imię Małgosia, co oznacza Perła. Jestem osobą zawsze uśmiechniętą i pogodną. jestem otwarta na poznawanie nowych osób.

W Drachmie zajmuje się organizacją niezapomnianych wycieczek dla wspaniałych Niepokonanych, a także różnymi drobnymi rzeczami. 

Przez pracę w Fundacji dalej udoskonalam swoje umiejętności oraz rozwijam się duchowo.  Zaczynam też karierę na YouTube. Na co dzień jestem szczęśliwą siostrą pasjonatką jedzenia, pysznej kawy, podróżowania oraz niezapomnianych przygód.

e-mail: malgorzata.karpyszyn@drachma.org.pl

Wolontariusze

Paulina

Paulina

Nazywam się Paulina. Pomaganie innym to moja pasja tak samo jak fotografia przez, którą trafiłam do fundacji. Jestem tu od niedawna, ale brałam udział chyba w każdym możliwym projekcie i w każdej akcji.

Obecnie jestem koordynatorką grupy czerwonej, czyli Miłość – Podaj Dalej, do której należą cudowne osoby zarówno starsze, niepełnosprawne jak i pełnosprawne. Uwielbiam organizować wycieczki. Moją motywacją do działania jest uśmiech na twarzach ludzi, który dodaje skrzydeł.
Będąc w Drachmie, nauczyłam się wielu nowych rzeczy, a przede wszystkim, że żeby pomagać nie potrzeba wiele umieć i robić, wystarczą małe rzeczy i chęć niesienia pomocy innym.

Wiktoria

Wiktoria

Jestem energiczną i waleczną kobietą. Wiktoria znaczy Zwycięstwo. Umiłowaną Córką Boga, starszą siostrą, wnuczką.
Kocham naturę, sztukę, literaturę, wycieczki górskie, sport, aktywne życie. Wszędzie mnie pełno. Lubię działalność na rzecz drugiego człowieka. Pomagam z pasją i radością. Skończyłam Administrację z zarządzaniem biurem oraz Terapię zajęciową. Lubię uczyć się nowych rzeczy.

Z Fundacją jestem związana już wiele lat. Zaczynałam od bycia podopieczną. Drachma sprawiła, że moje życie nabrało barw. Mam tu pod swoimi skrzydłami grupę Miłość – podaj dalej! czyli kolor czerwony, który gromadzi wszystkich obecnych w tym miejscu. Jest to drużyna ludzi kreatywnych, pomysłowych, pełnych zaangażowania i radości.

Zapoczątkowałam też nowy projekt – Niepokonane Szkoły. Miałam także możliwość opisania swojej historii na blogu.

Tomek Atomek

Tomek Atomek

Jestem Tomek Atomek. Taką ksywkę otrzymałem jeszcze w czasach szkolnych, głównie z racji tego, że zawsze byłem dobry z fizyki.

Moją wielką pasją jest elektrotechnika. Hobbystycznie przerabiam różne pojazdy na elektryczne, a także buduję wiatraki oraz różne inne konstrukcje. Interesuję się też biologią, przyrodą, astronomią, lotnictwem. Kocham muzykę i jazdę na rowerze.

Jestem bielszczaninem. Mieszkam bardzo blisko Drachmy, więc zaglądam tu niemal codziennie. Trafiłem tu w 2009 roku, gdzie od razu zostałem “zaprzęgnięty” do śpiewania w chórze. W Fundacji działam jako wolontariusz we wszystkich dziedzinach, w których coś potrafię -­ technicznie, fizycznie (np. przy naszych Niepokonanych), jako kierowca, malarz, elektryk I przy wielu innych sprawach.

Pan Bóg dał mi wiele talentów, którymi mogę tutaj służyć. Bardzo mnie to cieszy.

Wojtek

Wojtek

Z Drachmą jestem związany prawie od samego początku jej istnienia. Do Fundacji trafiłem w roku 2009, przez koleżankę Iwonę, z którą znamy się jeszcze ze szkolnej ławy. Od tej pory, jako podopieczny Fundacji uczestniczę w różnych jej projektach.

Od kilku lat ja sam się aktywnie udzielam w Drachmie, głównie poprzez pomoc w prowadzeniu i utrzymaniu strony internetowej oraz innych mediów Fundacji.  Poza tym, staram się również wspierać naszą społeczność w kwestiach organizacyjnych.

Jestem również jednym z aktywnych członków Niepokonanych. Jest to grupa zrzeszająca osoby z niepełnosprawnościami (głównie w sferze fizycznej) oraz wolontariuszy, w ramach której organizowane są różne aktywności.

Dzięki Drachmie poznałem wielu wspaniałych ludzi. Z niektórymi z nich przyjaźnię się przez lata i wiem, jak bardzo cenny jest CZAS, podarowany drugiemu człowiekowi, którego dziś tak bardzo nam wszystkim brakuje…