Fundacja Drachma – projekty, które tu powstają, są tworzone z potrzeby serca, z pragnienia obdarowania drugiego człowieka miłością.

Księdzu Mirosławowi Szewieczkowi – prezesowi, niezwykle bliski jest ruch Focolare. Zapoczątkowała go Chiara Lubich – kobieta, która ukochała Boga w drugim człowieku. Ruch zakłada budowanie jedności wszędzie tam, gdzie się pojawiamy.

Co to jest jedność?

To szukanie tego, co nas łączy, a nie tego, co dzieli. To empatia – próbowanie postawić się w miejscu drugiego człowieka. Spróbować zrozumieć jego zachowanie, jego sposób życia. To akceptacja drugiej osoby bez warunków. To także miłość do siebie samego. To dialog i komunikacja. Poświęcanie siebie dla innych, a tym samym – dla samego Boga. Co by zrobił Jezus? – chcemy, aby to pytanie towarzyszyło nam w naszym życiu nieustannie.

Jaki jest nasz najważniejszy cel?

Poprzez działalność Fundacji Drachma chcemy pokazywać, że wszyscy jesteśmy tak samo ważni, tak samo piękni i tyle samo warci. Dlatego żaden z nas nie powinien czuć się lepszy lub gorszy od drugiego. Poprzez okazywanie miłości chcemy przekazywać największą i najważniejszą prawdę dla człowieka – Hej, Bóg Cię kocha takiego, jakim dziś jesteś! Wiedziałeś o tym?

Czym się zajmujemy?

W naszej drachmowej rodzinie znajdziesz wiele projektów. Dzielimy je na poszczególne kolory, które w ruchu Focolare oznaczają siedem różnych obszarów życia.

Mamy zatem działania, które skupiają się na zbiórkach pieniężnych dla osób potrzebujących, ale także na wychodzeniu do innych i osobistej pomocy (kolor czerwony).

Jako Fundacja chrześcijańska wiele z naszych działań poświęcamy wspólnej modlitwie w różnych formach (żółty) i ewangelizacji czyli mówieniu na wszelki możliwy sposób o miłości Boga, ale też o nauce naszego katolickiego Kościoła (pomarańczowy).

Jesteśmy otwarci na wszelkie formy utrzymania zdrowia nie tylko duchowego, ale też fizycznego. Stare przysłowie mówi, że w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch, więc chcemy dbać o to, co jemy, jakie sporty uprawiamy i w jaki sposób żyjemy (zielony).

W Drachmie stawiamy na odkrywanie swoich talentów poprzez różne zajęcia twórcze (niebieski).

Chcemy się rozwijać i poznawać, dlatego też ważne jest dla nas uczenie się dobrych relacji, poznawanie siebie jako człowieka i czerpanie z mądrości oraz wiedzy innych ludzi (indygo).

Pragniemy dzielić tym, co mamy i zachęcać do działania poprzez różne kanały jak media społecznościowe, blog czy newsletter (fioletowy).

Gdzie znajdziesz interesujące Cię projekty?

Aby łatwiej było Ci poruszać się po naszej stronie, podzieliliśmy nasze działania na cztery kategorie:

  • Projekty nadchodząceto wszystko, co mamy w planach,co jeszcze się nie wydarzyło, czasem takie, na które wymagane jest wcześniejsze zapisanie się.
  • Projekty trwające – znajdziesz tu to, czym aktualnie się zajmujemy. Niektóre projekty są stałe, a inne są właśnie w trakcie i niedługo się kończą.
  • Projekty cykliczne – tutaj możesz znaleźć to, czym zajmujemy się raz w roku, co roku 🙂 jak np. Warsztaty Gospel.
  • Projekty zakończone – możesz tutaj prześledzić historię naszych działań i zobaczyć, co robiliśmy w poprzednich latach.

Każde działanie ma przypisany swój kolor, dzięki czemu możesz łatwo rozpoznać, czego dotyczy i jaki jest jego główny cel.

Może wpiszesz nas do kalendarza?

Na naszej stronie w łatwy i szybki sposób możesz sprawdzić, co się aktualnie dzieje i co czeka nas w niedalekiej przyszłości. W zakładce Terminarz znajdziesz wszystko to, co jest Ci potrzebne do zaplanowania z nami czasu – po kliknięciu – ze szczegółowymi opisami.

Fundacja Drachma – nasza działalność jest doskonałą okazją do tego, aby poznać siebie i nowych ludzi, odkryć swoje talenty, zrobić coś dla drugiego człowieka, spróbować sił w nowych rzeczach, świetnie się bawić, a przede wszystkim – poznać bliżej Boga.