Honorowi Przyjaciele Drachmy

Partnerzy

Podejmujemy ryzyko?

Fundacja, to organizacja, która utrzymuje się z dobroci serca innych ludzi. Tak! to “branża” związana z dużym ryzykiem, bo w założeniu ma wiarę w człowieka. Dlaczego ryzykowna? Dzisiejszy świat jest bardzo mocno wyczulony na tych, którzy proszą o wsparcie. Ludzie są podejrzliwi i często niechętnie okazują pomoc. Współczesna kultura także kreuje zasadę niezależności i zarabiania pieniędzy tylko na własny pożytek. Nas to jednak nie martwi! Każdego dnia przekonujemy się, że słowa : Fundacja Drachma i Partnerzy są sobie bardzo bliskie 😉

Dajesz i dostajesz?

Wierzymy, że każdy człowiek ma w sobie Bożą cząstkę, która pragnie czynić dobro. A skoro tak jest, to znaczy, że naszym zadaniem nie jest tylko prosić o pomoc, ale także tę pomoc dawać. A jak? Właśnie w postaci dawania okazji do odkrywania tej pięknej części siebie. Może nie brzmi to zbyt pokornie, ale jesteśmy z tych Bożych szaleńców, którzy za dewizę przyjmują sobie słowa z Pisma Świętego – Kto jest dobroczynny, będzie wzbogacony, a kto innych pokrzepia, sam będzie pokrzepiony. (Prz 11, 25).

Dogadamy się?

Naszą misją jest rozszerzanie Królestwa Bożego! Zdajemy sobie sprawę, że z takim celem nie trafimy do wszystkich, chcących pomagać 🙂 Jednak, kiedy przyjmiemy, że wszelkie dobro pochodzi od Boga, a Bóg chce, aby ludzie byli wobec siebie dobrzy, wtedy łatwiej jest już znaleźć te wspólne powody działania. Zresztą, powiększanie Królestwa, to właśnie niesienie miłości, którą każdy z nas ma w sobie, bo właśnie przez Nią zostaliśmy stworzeni 🙂

Co daje nam wsparcie partnerów i sponsorów?

Partnerzy miejsca Fundacja Drachma to ludzie bardzo różni, lecz łączy ich właśnie to, że chcą robić dobro. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za okazane wsparcie, ponieważ dzięki niemu możemy działać. Uśmiechy na twarzach, ciepłe posiłki, łóżka, wózki, wycieczki, meble to wszystko sprawia, że my sami wzrastamy w miłości. Dzięki tej pomocy możemy poczuć się jedną wielką rodziną. Zobacz sam, ile projektów udało się nam zrealizować z pomocą ludzi dobrego serca.

Jak rozmnaża się dobro?

Nikt nie jest na tyle ubogi, by nie mógł czymś podzielić się z drugim człowiekiem. Te słowa żywo stają nam przed oczami, kiedy przyjmujemy każdy dar. Ten wielki i ten mały. Przyjmujemy po to, aby zaraz móc go przekazać dalej. I właśnie tak dobro się pomnaża i wraca do nas z dziesięciokrotną siłą rażenia! Przekonaliśmy się o tym wiele razy.

Dlatego mówimy, że warto pomagać. Bo wtedy serce staje się jakieś takie pełniejsze. I tak lżej się robi. I uśmiech sam pojawia się na twarzy. Czasem nawet łzy. I wtedy życie jest piękniejsze. Świat nabiera kolorów. Bóg jest wtedy bardzo blisko nas.

Jeśli chcesz być partnerem Fundacji Drachma – skontaktuj się z nami lub przejdź do zakładki Przyjaciel Drachmy.