Niepokonani2022-09-13T00:14:37+02:00

Project Description

Spotykamy się od roku 2009. Nie mamy ściśle ustalonej jednej dziedziny, którą się zajmujemy. Jesteśmy grupą znajomych i przyjaciół, którzy chcą się czasem ze sobą spotkać, porozmawiać, wspólnie zrealizować jakiś projekt, lub po prostu zabawić, np. urządzając karaoke, grając w różne gry,takie jak Boccia, czy Scrabble.

Naszą grupę tworzą zarówno osoby niepełnosprawne jak i zupełnie zdrowe. Nazwa „Niepokonani” wzięła się z faktu, że nie poddaliśmy się naszym chorobom. Natomiast logo nawiązuje do szerokiego uśmiechu oznaczającego, by brać tą nazwę bez patosu i z poczuciem humoru.

Pierwszym zrealizowanym przez nas projektem były spotkania transgraniczne ze Słowakami. Jego owocem są odbywające się już od kilku lat „Międzynarodowe Warsztaty Gospel”. Uczestniczyliśmy też w spotkaniach z trenerami rozwoju osobistego.

W roku 2013 wystąpiliśmy w projekcie „Jestem z tej bajki”, w którym to osoby niepełnosprawne po wielkiej metamorfozie stawały się gwiazdami reklamy i były umieszczane na plakatach promujących fikcyjne produkty.

W maju 2015 braliśmy udział w pierwszym wspólnym wyjeździe do Włoch, gdzie poza zwiedzaniem Latiny i okolicznych miejscowości spotkaliśmy się także z papieżem Franciszkiem.

W 2017 roku uczestniczyliśmy w cyklu warsztatów tanecznych zorganizowanych specjalnie dla naszej grupy. Ich owocem były występy na Balach Charytatywnych Fundacji Drachma, które odbyły się na początku 2018 roku w Ustroniu oraz Bielsku-Białej.

Mamy jeszcze wiele pomysłów, na przykład naukę tańca na wózkach, spotkania ze stylistą, który doradzi nam jak fajnie wyglądać mimo kalectwa, naukę jogi, dopasowaną do naszych możliwości fizycznych i wiele innych ciekawych rzeczy, które chcemy zrobić. Niestety brak funduszy sprawia, że musimy je odłożyć. Dlatego jeśli chcesz i możesz nam pomóc, zachęcamy Cię do wpłaty choćby symbolicznej kwoty na konto Fundacji Drachma z dopiskiem „Dla Niepokonanych”.

Chcesz się do nas przyłączyć? Nic prostszego! Napisz lub zadzwoń do biura Fundacji Drachma, aby się dowiedzieć, kiedy mamy kolejne spotkanie. Następnie przyjdź, powiedz nam kilka słów o sobie i gotowe! U nas nie ma żadnych formalności, po prostu dołączasz do naszej paczki. Zapraszamy!


Prosimy wszystkich Niepokonanych o wypełnienie naszej ankiety. Mamy do Was parę pytań, dzięki którym chcemy lepiej poznać Was i Wasze potrzeby.

Jeśli jesteś naszym stałym bywalcem / bywalczynią, wypełnij formularz pod niebieskim przyciskiem. Jeżeli jednak jesteś z nami od niedawna lub chcesz się dopiero do nas przyłączyć, użyj przycisku pomarańczowego.

Ankieta dla aktualnych członków grupy
Ankieta dla nowych członków grupy
5czerwiec 2019

Wspieramy akcję #jestnaswiecej

18 maja nasi Niepokonani wraz z wolontariuszami uczestniczyli w sesji zdjęciowej w ramach akcji #jestnaswiecej 🙂 Jej celem jest wyrażenie sprzeciwu wobec wszechobecnego hejtu w sieci poprzez założenie pomarańczowej sznurówki [...]

19luty 2019

Co robimy i kim są Niepokonani (wideo)

Nie wszyscy z Was mieli okazję oglądnąć nasz krótki filmik pokazany na Balu, a zmontowany przez Piotra Jankowskiego, przedstawiający naszych Niepokonanych oraz naszą działalność 🙂 Zapraszamy do oglądania!