Teatr Tańca Szofar2023-06-01T13:11:33+02:00

Project Description

Teatr Tańca Szofar powstał we wrześniu 2018 r. przy parafii św. Klemensa w Ustroniu. Opiekunem grupy jest ks. Mirosław Szewieczek, reżyserem i choreografem – Agnieszka Wizner (pedagog, instruktor tańca, reżyserka wielu spektakli tanecznych, założycielka Teatru Tańca Memento).

Teatr ma charakter ewangelizacyjny. Grupa, poprzez spektakle taneczne, pragnie opowiadać ludziom o Bogu i wierze, przedstawiając te rzeczywistości w niekonwencjonalny sposób.

Tancerze do swoich widowisk wykorzystują różne techniki tańca, takie jak: elementy street dance’u, jazz, taniec współczesny. Nieodzowną częścią ich spektakli jest również gra świateł.

A co znaczy słowo SZOFAR?

To instrument dęty używany w judaizmie. Ma charakter liturgiczny. To rodzaj rogu, który nawiązuje do historii ofiarowania Izaaka przez jego ojca – Abrahama. Dlatego był wykonywany z rogu baraniego.

Szofar pojawia się w opisach biblijnych. Za jego pomocą obwieszczano ważne wydarzenia np. zbliżanie się niebezpieczeństwa, rozpoczęcie/zakończenie wojny, początek postu lub roku jubileuszowego. Był też używany w Świątyni Jerozolimskiej w celach liturgicznych.

Polub profil Szofaru na Facebooku, aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami związanymi z projektem

Chcesz do nas dołączyć?

Jeśli masz już skończone 14 lat i chcesz tańczyć, zadzwoń!

Szczegóły u Agnieszki Wizner tel. 512 440 408

1wrzesień 2021

Zapraszamy na spektakl Bezprawie. ZOBACZ TRAILER

Kochani! Już za parę dni będziecie mogli zobaczyć kolejny, niecodzienny, zaskakujący i porażająco prawdziwy spektakl “Bezprawie” naszego Teatru Tańca Szofar. Przedstawienie ukazuje jak świat funkcjonowałby, gdyby ludzie nie przestrzegali dekalogu [...]

Przejdź do góry