Project Description

Realizacja projektu została zakończona.

To grupa kobiet, które od 8 lat spotykają się w siedzibie Fundacji Drachma regularnie, niemal w każdy czwartek. Kiedyś połączyło je rękodzieło, potrzeba twórczości i dzielenia się pomysłami, tworzenie rzeczy pięknych z najprostszych surowców, często odpadów.

Dzięki nim odbywają się warsztaty przeróżnych technik, pokazy i jarmarki gotowych produktów. Dziewczyny zapraszają do współpracy artystów, podopiecznych Fundacji: „Niepokonanych”, panie seniorki, wolontariuszy i pracowników. Kalendarz na rok 2019 jest efektem takiej właśnie wspólnej zabawy.

Rękodzieło stało się dziś czymś w rodzaju kanwy, na której spotkania te nabrały głębszego znaczenia – mówi Marta Lelek. Wspólnie przeżywamy, rozmawiamy, śmiejemy się, świętujemy. Wspieramy się, pamiętamy o sobie, jesteśmy w gotowości, czuwamy. Stanowimy wspólnotę.
Jesteśmy w gotowości, by udzielić pomocy, przyłączyć się do działania, podjąć akcję, zaprotestować, lub obronić. Czuwamy, by nie przeoczyć ważnego wydarzenia, czyjegoś wołania, lub wymownego milczenia. Chcemy być obecne. Tego się uczymy od siebie nawzajem i taka jest nasza droga.

Każdy może przyłączyć się do Pracowni Twórczego Niepokoju! Warunkiem są otwarte serce i umysł.

Marta Lelek 608 508 049, marta@studioatrium.pl