Z wiarą przez życie2021-04-23T15:11:48+02:00

Project Description

Działalność Fundacji Drachma, w jednym ze swoich celów, zakłada dawanie świadectwa poprzez życie według słów Jezusa, a tym samym wskazywanie drogi innym. W ruchu Focolare odpowiada za to kolor pomarańczowy.

Gdzie możesz śledzić nasze działania?

W ramach tej grupy zapraszamy Cię do polubienia profilu z wiarą przez życie oraz jego kanału na You Tube, a także profilu na InstagramieBędą się tam ukazywały filmiki z serii:

  • Know How Katolika czyli Katechizm Kościoła Katolickiego w pigułce – każdy odcinek poświęcony będzie na wytłumaczenie kolejnych punktów KKK oraz odniesienie ich do życia codziennego z pytaniami do rozważenia dla Ciebie;
  • Q&A Katolika – w którym będziemy odpowiadać na pytania, dotyczące wiary zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego.

Gdzie możesz zadać pytanie?

Pytanie o wiarę możesz zadać na dwa sposoby:

  • po obejrzeniu odcinka Know How Katolika zadajesz pytanie, dotyczące jego tematyki;
  • pytasz o to, co Cię nurtuje, a niekoniecznie związane jest z odcinkiem.

Wysyłasz go nas za pośrednictwem:

  • fb – z wiarą przez życie lub Fundacja Drachma
  • mailaroksana.kubica@drachma.org.pl
  • formularza, który znajduje się na tej stronie w zakładce powyżej (jeśli korzystasz z komputera) lub na dole (jeśli masz w ręce telefon)

Możesz wybrać, czy chcesz, aby odpowiedź na Twoje pytanie była udzielona publicznie w filmiku Q&A Katolika, czy prywatnie na Twojego maila.

Czy masz pewność rzetelnego podejścia do sprawy?

Wszystkie odpowiedzi będą udzielane na podstawie dokumentów Kościoła Katolickiego, co gwarantuje pewność, że informacje te będą zgodne z naszą wiarą i nauką.

 Zobacz zapowiedź projektu!

Poznaj Siebie – Poznaj Boga to także inne projekty. Sprawdź je!

KOORDYNATORZY

Roksana Kubica – pracownik Fundacji, prowadząca kanał YT oraz Fb i Instagram – z wiarą przez życie. To osoba starająca się słuchać Boga w życiu codziennym. O projekcie mówi: W dzisiejszym świecie mamy dostęp do wielu opinii nie tylko na temat nauki kościoła, ale samego Boga. Ludzie są zagubieni, ponieważ, szukając prawdy i odczuwając wątpliwości, często są zwodzeni lub dostają nieprawidłowe odpowiedzi. Ten kanał powstał z natchnienia Ducha Świętego, aby nauczać zgodną z nauką Katolicką oraz pokazywać, kim jest Bóg i jak działa w życiu każdego człowieka.

Ks. dr Mirosław Szewieczek – prezes Drachmy oraz proboszcz parafii w Soli, razem z Roksaną, będą odpowiadali na zadane pytania. Ksiądz jest osobą radosną, pełną energii i zapału do tworzenia wielkich dzieł. Bardzo bliski jest mu ruch Focolare oraz związana z nim duchowość jedności.

KONTAKT

Jeśli masz jakiś problem lub chcesz o coś zapytać w związku z projektem napisz na adres roksana.kubica@drachma.org.pl, wejdź na formularz kontaktowy i wybierz kategorię Nauka Kościoła – z wiarą przez życie lub zadzwoń 606 404 763