Oddajemy w Wasze ręce ten wyjątkowy kalendarz, którego motywem przewodnim jest wyjazd misyjny do Tanzanii. Opatrzony jest pięknymi fotografiami ukazującymi codzienność mieszkańców, a także tekstami nawiązującymi do dziesięciu przykazań, które będą Was prowadzić przez cały następny rok. Wierzymy, że przyniesie on wiele dobra każdemu z nas.
Kalendarz jak co roku wydany jest w wygodnej biurkowej formie. Kalendarium zostało zaprojektowane w formie dużych kratek, aby móc wygodnie zapisywać najważniejsze daty, spotkania, wydarzenia.

Cena regularna kalendarza to 19 zł. Dochód ze sprzedaży w całości zostanie przeznaczony na działalność naszej fundacji. Przy zakupie większych ilości jest możliwość obniżenia ceny.
Możliwy jest odbiór osobisty w siedzibie fundacji, lub wysyłka na adres.
Kalendarz możecie kupić na Allegro oraz w naszym sklepie.

O idei kalendarza – fragment wypowiedzi ks. Mirosława Szewieczka:

„Każdy z nas poszukuje tego, co najważniejsze. Czegoś, co pozostawi trwały ślad nie tylko w naszym, ale i w życiu naszych najbliższych. Czegoś, co pozostawi trwały ślad w świecie.
Jako chrześcijanie wiemy, że takie ślady możemy pozostawić tylko w Bogu i dzięki Niemu. I to nie tylko tu, na ziemi, ale, przede wszystkim, w innym wymiarze, w nowej rzeczywistości.

Kiedy było mi dane wyjechać do Tanzanii na misję, by tam spotkać naszych misjonarzy, Krzysztofa i Arkadiusza, to zauważyłem, że oni pokładają wszystkie swoje nadzieje w Opatrzności Bożej, jak dzieci w swoich rodzicach. Bardzo mnie to budowało. Przypominało mi również o tym, jaki jest najgłębszy sens mojego życia jako kapłana.

Pomyślałem sobie, że jest między nami, tam w dalekiej Afryce i tutaj w Polsce, jakaś szczególna więź. Złota nić, która nas łączy. I dlatego, w tym najnowszym kalendarzu prezentujemy właśnie część tamtego świata – dzieci, które uczą. Ich prostotę, szczerość, ufność, uśmiech, ich radość. Szczególnie, kiedy cieszą się z najzwyklejszych spraw.

Te beztroskie twarze, mimo tego, że żyją ubogo, pokazują nam prawdę Ewangelii, prawdę Bożego zamysłu względem każdego człowieka. I właśnie to bycie dzieckiem zainspirowało nas do ukazania na nowo 10 przykazań – nie, jako zakazy, ale jako wskazówki naszego dobrego Taty, który pragnie, abyśmy byli w pełni szczęśliwi, jak dzieci.”

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, którzy przyczynili się do wydania kalendarza!

Projekt i skład kalendarza – Marek Czernek KONCEPT STUDIO
Wydruk – Drukarnia DIMOGRAF
Teksty – Roksana Kubica
Fotografie – Ks. Mirosław Szewieczek
Obsługa informatyczna – Wojtek Gil
Transport – Szymon Fober, Karol Pietrasina

I wielu innych, którzy swoją obecnością wspierają nas od dawna <3