Zawieszona – między dwoma światami2020-01-08T11:04:06+01:00

 

Mam na imię Wiktoria. Od dłuższego czasu chciałam podzielić się swoją historią, tylko nie wiedziałam, w jaki sposób to zrobić. Do czasu mojego stażu w fundacji Drachma, gdzie pojawił się pomysł prowadzenia bloga. Uznałam, że będzie to dobre miejsce na opisanie tego dosyć trudnego, osobistego czasu.

Jak żyć, będąc inną niż wszyscy?

Zawieszona – między dwoma światami to cykl artykułów opowiadający o różnych aspektach mojego życia. Przede wszystkim, piszę o swoich zmaganiach z bagażem niepełnosprawności.

Kiedy jeden dzień zmienia życie, trudności pojawiają się od pierwszej chwili. Codzienna walka, burze emocji, kryzysy, szukanie motywacji, wzloty i upadki, próba pokonania niepełnosprawności. Proces dążenia do samodzielności zdaje się ciągnąć w nieskończoność. Wszędzie, gdzie jesteś widzisz, że nie traktują Cię normalnie. Samotność w szkole i skomplikowane relacje rodzinne potęgują wewnętrzny konflikt – walczyć czy odpuścić?

Stajesz oko w oko ze swoimi ograniczeniami, próbujesz z nimi walczyć, a to, co dostajesz, to przegrane marzenia. Starasz się odnaleźć w społeczeństwie i zastanawiasz się, jak żyć mimo problemu? Czy aktywne życie w Twoim przypadku jest w ogóle możliwe? Gdzie jest Bóg? Czy w tym wszystkim jest dla Niego miejsce?

Chcesz znaleźć odpowiedź?

Chcesz się dowiedzieć jak ja pokonałam takie przeciwności? To bardzo trudna, osobista historia, ale zdecydowałam się o niej opowiedzieć właśnie dla Ciebie.

Jesteś w podobnej sytuacji? Znajdziesz tu wiele wskazówek, jak wyjść z beznadziei, jak się nie poddać i nad czym pracować, aby Twoje życie w końcu się zmieniło.

Chcesz zrozumieć funkcjonowanie osób niepełnosprawnych? Chcesz zobaczyć, jak patrzymy na świat, jak odczuwamy, z czym się zmagamy? Przygotuj się na sporą dawkę emocji.

 

Przejdź do góry