Międzynarodowe Warsztaty Gospel

///Międzynarodowe Warsztaty Gospel
Międzynarodowe Warsztaty Gospel2019-07-18T10:09:45+02:00

Project Description

Może to zabrzmieć dziwnie, szczególnie dla tych, którzy mają wakacje, ale my – odliczamy już dni do września. Dlaczego?! Ponieważ czekają nas niesamowite 10 urodziny Międzynarodowych Warsztatów Gospel!!!

Gdzie i kiedy?

Bardzo ciepło wspominamy zeszły rok, dlatego też i w tym zapraszamy Was na ATH w Bielsku-Białej w dniach 06-08.09.2019. Będzie się działo! 

Na zakończenie zapraszamy do kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach, gdzie odbędzie się wyjątkowy koncert finałowy w wykonaniu uczestników warsztatu.

Co was czeka?

Ćwiczyć będziecie ze wspaniałymi instruktorami: Adamem Saczką, Geraldem T. Smithem i  Leą Kjeldsen. Są to międzynarodowi profesjonaliści, którzy podzielą się swoją wiedzą, pasją i energią! Oprócz nich nie zabraknie także wspaniałego zespołu muzyków, bez którego żadne warsztaty nie mogłyby się odbyć.

W cenie biletu otrzymacie śpiewnik, identyfikator ze smyczą, przekąski oraz napoje z naszego bufetu.

Jeszcze się wahacie?

Czekają Was trzy dni przepełnione radością i niespodziankami. Te niezapomniane i trafiające do serca zapewnia Pan Bóg, a resztą zajmujemy się my 😀 Dla tych, co jeszcze nie byli – nie martwcie się, że będziecie musieli śpiewać solo – taka sytuacja zdarzy się tylko, jeśli dobrowolnie się zgłosicie 🙂

Będziecie mogli również posłuchać osób, które doświadczyły tego, że Pan Bóg naprawdę jest i ma Moc zmieniania w życiu tego, co nam wydaje się niemożliwe. Nie chcemy zdradzać wszystkiego od razu i o niektórych niespodziankach dowiecie się dopiero na miejscu, ale pewne jest to, że zapamiętacie te warsztaty!

Jak się zapisać?

 Wystarczy wejść w formularz zapisu w zakładce REJESTRACJA po lewej stronie, wypełnić wszystkie pola oraz dokonać wpłaty. 

Grupa liczy się od 10 osób wzwyż. Prosimy o podanie kompletnych danych każdego uczestnika potrzebnych do rejestracji. W przypadku płatności za grupy – w tytule przelewu konieczne jest wpisanie dodatkowo nazwy grupy. Zapisy trwają do 2 września 2019.

Skrót najważniejszych informacji

Kiedy: 6-8.09.2019

Gdzie: 

  • warsztaty – ATH ul. Willowa 2, 43-300 Bielsko-Biała, budynek L
  • koncert – Kościół pw. św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej

Koszt uczestnictwa:

do 15 sierpnia

70 zł

zniżka dla grup* – 60 zł

niepełnosprawni – 60 zł

od 16 sierpnia

80 zł

zniżka dla grup* – 70 zł

niepełnosprawni – 60 zł

*Grupa liczy się od 10 osób wzwyż

Śledźcie nasze wpisy na Facebooku – czeka Was wiele wspaniałych wiadomości i przydatnych informacji 😀

A na większą zachętę wrzucamy Wam filmik z ubiegłych lat, żebyście zobaczyli, jak będzie fajnie 😀

Przejdź do formularza rejestracyjnego Międzynarodowych Warsztatów Gospel w Bielsku-Białej

Zapraszamy do udziału w konkursie Poleć Gospel z okazji 10. urodzin Międzynarodowych Warsztatów Gospel w Bielsku-Białej!
Możesz wygrać w nim niezapomniany LOT SZYBOWCEM nad naszymi pięknymi Beskidami!

Przejdź do formularza konkursowego

Warsztaty odbędą się na uczelni ATH w Bielsku-Białej, ul. Willowa 2

Szczegółowy plan pojawi się niebawem!

Pozostańcie w kontakcie 😀

Archiwalny program sprzed roku:

Piątek // 7 września

14:00 – 16:00 – rejestracja uczestników warsztatów
15:15 – 16:00 – obiad dla osób które zamówiły
16:00 – 16:30 – przywitanie uczestników warsztatów, rozgrzewka.
16:30 – 18:00 – próba
18:00 – 18:30 – przerwa
18:30 – 20:00 – próba

Sobota // 8 września

09:00 – 11:00 – próba
11:00 – 11:30 – przerwa
11:30 – 12.30 – próba
12:30 – 14:30 – przerwa obiadowa
14:30 – 16:00 – próba
16:00 – 16:30 – przerwa
16:30 – 18:00 – próba
18:00 – 18:30 – przerwa
18:30 – 19:00 – próba
19:00 – 20:00 – msza św. na ATH

Niedziela // 9 września

09:00 – 10:30 – próba
10:30 – 11:00 – przerwa
11:00 – 12:30 – próba
12:30 – 15:00 – przerwa obiadowa i dojazd do kościoła w Aleksandrowicach
15:00 – 18:00 – próba generalna
18:00 – 18:45 – czas na przebranie i przygotowanie do koncertu
19:00 – 21:00 – koncert finałowy (wstęp wolny!)

Strój obowiązujący na niedzielny koncert finałowy to:
Panie: biała koszula i czarna spódnica/spodnie, lub biała sukienka
Panowie: biała koszula, czarne spodnie

Niedziela // 8 września // godz. 19.00

Kościół św. Maksymiliana Kolbe w Aleksandrowicach
ul. św. Maksymiliana Kolbego 1, Bielsko-Biała

Wstęp wolny!

GERALD T. SMITH (USA)
(2010, 2019)

Niezwykle ceniony na arenie międzynarodowej muzyk, kompozytor, wokalista i pianista. Współpracował z wieloma utalentowanymi artystami, takimi jak: Stephanie Mills, Dorian Harewood, Reginald Vel Johnson, George Faison, Larry Storch, Shirley Caesar i wieloma innymi. Obecnie posługuje jako dyrektor muzyczny w St. Paul Church w District Heights.


ADAM SACZKA (POLSKA)
(2018, 2019)

Wszechstronny i utalentowany muzyk, wokalista, pianista, trener emisji głosu. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach i Państwowego Studium Wokalno – Aktorskiego w Gliwicach. Założyciel i dyrygent chóru God’s Property.


LEA KJELDSEN (DK)
(2017, 2019)

Z pochodzenia Dunka, główny architekt ruchu gospel w Polsce. Od 1998 r. współorganizuje Warsztaty Gospel w Krakowie i wspiera popularyzację muzyki gospel w całej Polsce. Otrzymała odznaczenie Honoris Gratia – za szczególne zasługi dla Krakowa.  Pracuje na rzecz Stowarzyszenia Gospel oraz ogólnopolskiego projektu Republika Gospel. Założycielka wielu chórów m.in.: KGC, Grodzka Gospel, Saltrom Gospel Choir, Miechów Gospel Choir, Chór GospelSenior i Alwernia Gospel Choir.


JACEK OBSTARCZYK
Instrumenty klawiszowe

Na fortepianie gra od 5 roku życia. Zajmuje się muzyką klasyczną, jazzem, gospel oraz wieloma innymi gatunkami, nie tylko jako pianista, ale również jako aranżer i kompozytor. Z muzyką gospel związany od około 10 lat. Jest również członkiem i współzałożycielem zespołu The ThreeX.


TOMEK BORUCH
Gitara

Gitarzysta, multiinstrumentalista, muzyk sesyjny, autor muzyki. Pochodzi z Tarnowa. Studiował na wydziale jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych. Na scenie i w studio współpracował m.in. z Brianem Fentressem (ReGeneration), Pawłem Kowalczykiem, Moniką Kuszyńską, Tarnowskim Chórem Gos.Pl, Palfy Gróf, Magdaleną Frączek, Pawłem Mąciwodą (Scorpions), Inną Kamarian, Beatą Bednarz, Soundscape, Big Bandem AM Katowice (jako puzonista), z uczestnikami The Voice Of Poland, X Factor, Must Be The Music, Mam Talent i wieloma innymi.


MATEUSZ BRZOSTOWSKI
Perkusja

Wszechstronny perkusista współpracujący z wieloma zespołami. Od lat koncertuje w kraju i za granicą.


HELTON SANTOS
Gitara basowa

Brazylijczyk, producent muzyczny, basista oraz gitarzysta; preferuje style takie jak: gospel, funk, jazz, soul, r&b, bossa nova oraz muzyka latynoska. Jest absolwentem University of Marketing & Advertising. W dziedzinie muzyki kształcił się sam. Brał udział w wielu projektach muzycznych m.in. w okolicach São Paulo i Rio de Janeiro, dzięki czemu zdobył duże doświadczenie grając ze znakomitymi muzykami. Od 2009 roku mieszka i gra w Polsce. Pracował jako muzyk dla Sony Music z artystami takimi jak Grzegorz Hyży i Brian Fentress. W 2015 roku brał udział w nagraniu DVD Live LIGHTHOUSE Brian Fentress feat. ReGeneration. Zawsze stara się łączyć kreatywność i emocje, pokazując prawdziwą sztukę i ekspresję jaką muzyka może zaoferować.

Patronat medialny

Sponsorzy

IX edycja 2018

VIII edycja 2017

VI edycja 2015

IV edycja 2013

III edycja 2012

II edycja 2011

I edycja 2010

Love has fire in itself!

This great energy that so often makes us cannot not to love. We call it differently and take on different shades – through joy, passion, tenderness, longing, gratitude for suffering, but that which motivates us to act in the name of good. This is finally enthusiasm, this divine spark in a man, without which every action would dissipate in space without fruit.

We want to live full of enthusiasm. We learn spontaneity in taking up challenges, openness in communication, and courage in experiencing. Only the enthusiastic activity overcomes the obstacles, the openness in experiencing failures helps to survive the crisis, and all this radiates and captivates others.

By appealing to absolute love, we want to embrace the feeling of all without exception, including our enemies. We want to come out with love first, without expecting anything in return. We know that such love removes all boundaries, and the impossible becomes possible.