Zawieszona – między dwoma światami

////Zawieszona - między dwoma światami

Mam na imię Wiktoria. Od dłuższego czasu chciałam podzielić się swoją historią, tylko nie wiedziałam, w jaki sposób to zrobić. Do czasu mojego stażu w fundacji Drachma, gdzie pojawił się pomysł prowadzenia bloga. Uznałam, że będzie to dobre miejsce na opisanie tego dosyć trudnego, osobistego czasu.

Jak żyć, będąc inną niż wszyscy?

Zawieszona – między dwoma światami to cykl artykułów opowiadający o różnych aspektach mojego życia. Przede wszystkim, piszę o swoich zmaganiach z bagażem niepełnosprawności.

Kiedy jeden dzień zmienia życie, trudności pojawiają się od pierwszej chwili. Codzienna walka, burze emocji, kryzysy, wzloty i upadki. Proces dążenia do samodzielności zdaje się ciągnąć w nieskończoność. Wszędzie, gdzie jesteś widzisz, że nie traktują Cię normalnie. Samotność w szkole i skomplikowane relacje rodzinne potęgują wewnętrzny konflikt – walczyć czy odpuścić?

Stajesz oko w oko ze swoimi ograniczeniami, próbujesz z nimi walczyć, a to, co dostajesz, to przegrane marzenia. Starasz się odnaleźć w społeczeństwie i zastanawiasz się, jak żyć mimo problemu? Czy aktywne życie w Twoim przypadku jest w ogóle możliwe? Gdzie jest Bóg? Czy w tym wszystkim jest dla Niego miejsce?

Chcesz znaleźć odpowiedź?

Chcesz się dowiedzieć jak ja pokonałam takie przeciwności? To bardzo trudna, osobista historia, ale zdecydowałam się o niej opowiedzieć właśnie dla Ciebie.

Jesteś w podobnej sytuacji? Znajdziesz tu wiele wskazówek, jak wyjść z beznadziei, jak się nie poddać i nad czym pracować, aby Twoje życie w końcu się zmieniło.

Chcesz zrozumieć funkcjonowanie osób niepełnosprawnych? Chcesz zobaczyć, jak patrzymy na świat, jak odczuwamy, z czym się zmagamy? Przygotuj się na sporą dawkę emocji.

13 Listopad 2019

Burza emocji vs szczęście! Kto wygrywa?

2019-11-13T21:43:51+01:0013 listopada 2019|

Mówią, że prawda w oczy kole. Przyjąć ją jest bardzo ciężko, a świadomość, że już nic nie ulegnie zmianie, mimo podejmowanych działań, jest jeszcze gorsza i bardzo przygnębiająca. Czasami potrafi przytłoczyć, zniechęcić do pracy. Najbardziej wtedy, kiedy w grę wchodzą [...]

6 Listopad 2019

Raz, dwa, trzy – walkę rozpoczynasz ty!

2019-11-06T12:55:19+01:006 listopada 2019|

Zastanawiasz się, jak wygląda proces wychodzenia z niepełnosprawności? Powiem tak - to wielka walka o lepsze jutro; ogromna próba siły charakteru, wytrwałości i odwagi; wiele trudnych decyzji; próba dokonania czegoś niemożliwego.  Jak myślisz - każdy może tego dokonać? Co byś [...]