Nasz kalendarz

Nasz kalendarz2019-03-21T12:06:23+02:00

Project Description

Radość tworzenia i dzielenia się. Świętowanie.

W 2011 roku, w efekcie realizacji projektu „Recykling ma sens” powstała Pracownia Twórczego Niepokoju. Jesteśmy grupą kobiet, które spotykają się ze sobą w każdy czwartek, w siedzibie Fundacji Drachma, nieprzerwanie od… 7 lat.
Zaraziłyśmy się pasją tworzenia rękodzieła i na naszych spotkaniach dzielimy się nią, inspirujemy się nawzajem, rozmawiamy, wspieramy. Dla niejednej z nas rękodzieło stało się pracą zarobkową. Taką, którą kochamy. Ale przede wszystkim
tworzymy wspólnotę. Razem przeżywamy radości i smutki. Świętujemy, a jak trzeba milczymy.
Ten kalendarz jest wyrazem świętowania.
Pretekstem stała się prezentacja wykonanej przez nas odzieży. Zaprosiłyśmy osoby związane z fundacją: kierownictwo, wolontariuszy, podopiecznych. Poprosiłyśmy o pomoc profesjonalną stylistkę Gabrysię Botwinę. Sesja odbyła się
w siedzibie Fundacji, nie w profesjonalnym studio, ale były to niezapomniane chwile wspólnej zabawy, wspólnego tworzenia scenografii, czesania, malowania i strojenia się. Była radość i przepływ dobrej, twórczej energii.
Było świętowanie! Utrwalone na kartach naszego kalendarza, niech bawi i zachwyca przez cały 2019 rok!
Dziękujemy uczestnikom sesji! Szczególnie paniom seniorkom, oraz naszym „Niepokonanym”, osobom niepełnosprawnym, zawsze gotowym na nowe wyzwania, niezawodnym, bez których nie zrealizowalibyśmy naszego pomysłu.
Autorami prezentowanej odzieży były: Kasia Hajduk, Marta Lelek, Jadwiga Kozłowska.
Elementy scenografii pochodzą z kolekcji Rafała Markowskiego.
Stylizacje: Salon So-Green Gabriela Botwina z Pauliną Tryniecką.